גינון טיפולי בבתי ספר / תמר לוסטיג (בן נפתלי)

תמר לוסטיג היא אישה מיוחדת ומעניינת שמתעניינת ומתמצאת באינספור תחומים. שנים רבות הייתה מטפלת באמנות ובשלב מסוים הרחיבה את התרפיה לאומנויות וגינון טיפולי, תחום חדש שלא היה מוכר כל כך בארץ. תמר מתמחה בגינון טיפולי בבתי ספר ואף הוציאה מספר ספרים בתחום. כמו כן, היא הקימה מכללה לגינון טיפולי, והיא מחלוצות המחקר בתחום זה באקדמיה.

אין בכלל ספק שהיא אוטוריטה בתחומה.

תמר הגיעה אלי כשרצתה להוציא את ספרה השני ובקשה ממני שאערוך אותו. לא היה לי מושג ירוק בתחום (😊) אבל תוך כדי עריכת הספר ועיצובו, התאהבתי בנושא הגינון הטיפולי. הרגשתי משיכה מידית לתחום מרתק ונוגע ללב זה.

גינון טיפולי זוהי שיטת טיפול שמצליחה לשפר את איכות חייהם של אנשים בוגרים ונורמטיביים לחלוטין וגם את חייהם של ילדים ונערים בעלי הפרעות שונות. הסיפורים שמובאים בספר של תמר גרמו לי להתחיל להסתכל על גינות, צמחים ועציצים בצורה שונה לחלוטין ממה שהסתכלתי לפני כן.

העבודה מול תמר הייתה מאתגרת, מעניינת והרגשתי שאני לא סתם עורכת ספר אלא גם לומדת מקצוע מדהים. בימים אלה אנחנו עובדות על ספרה השלישי של תמר.

גינון טיפולי בבתי ספר כריכה קדמית
כריכה אחורית

להמשך קריאה...

מאיפה באה התולעת / יורם סיסו
ספרים מיוחדים

מאיפה באה התולעת / יורם סיסו

סיפור מיוחד על אומץ, תושייה, חברות וגם קצת חוצפה ישראלית. סיפורם של חמישה צעירים ישראלים שיוצאים בשנות ה-90 למסע בג'ונגלים של בוליביה בעקבות ספר הפולחן "בחזרה לטואיצ'י".

קרא עוד »
רגעי זהב / אבנר ארד
ספרים מיוחדים

רגעי זהב / אבנר ארד

זהו ספר שיוריו השני של אבנר ארד, קיבוצניק, לוחם בשייטת, דייג, משורר, איש משפחה וגם ספורטאי מחונן שבגיל מבוגר יחסית גילה את הריצה והפך אותה לאורח חיים. ספר מרגש ואישי בצורה יוצאת דופן.

קרא עוד »