דרכים ותחנות / סיפורם של חני ושלמה אייזנר

העבודה על הספר של חני ושלמה אייזנר הייתה ייחודית ומאתגרת באופן יוצא דופן מכיוון שבפעם הראשונה, מצאתי את עצמי כותבת ספר על בני זוג. במהלך העבודה, כל דבר שעשיתי, עשיתי למעשה פעמיים, אבל בסופו של דבר שני סיפורי החיים של חני ושלמה התמזגו בהרמוניה לסיפור אחד ולספר אחד.

זהו סיפור על שני אנשים שנולדו באירופה בשנות ה-20 של המאה ה-20, נפגשו בצ'ילה כעשרים שנה מאוחר יותר ולבסוף הקימו את ביתם בישראל.

חני ושלמה, שחיים יחד כבר קרוב ל-75 שנה, סיפרו לי את סיפור חייהם תוך שהם משלימים אחד את סיפורו של השני בצורה הרמונית ואוהבת. אין ספק שמבין השורות של ספרם, ניתן לחוש את האהבה ואת הכבוד השוררים ביניהם.

כריכה קדמית
כריכה אחורית

להמשך קריאה...

לך לא היו נעורים – אינה הרטוך (דה האס)
סיפורי חיים

לך לא היו נעורים / אינה הרטוך (דה האס)

זהו סיפורה המופלא של אינה הרטוך (דה האס). אינה הייתה נערה צעירה כשהנאצים כבשו את הולנד. במשך מספר שנים היא נדדה ממקום למקום כשהיא אינה יודעת מה עלה בגורל משפחתה. כיום, בגיל 92, היא מספרת סיפור מרתק על אומץ, תושייה והרבה תקווה.

קרא עוד »
רוחל'ה - ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ
סיפורי חיים

רוחל'ה – ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ

סיפורה של רחל שמלץ מתחיל במחנה עקורים בגרמניה, ממשיך על סיפונה של ה"אקסודוס" ומסתיים בישראל. זהו סיפור נוגע ללב שמתרחש במקביל לסיפור חייה של המדינה. בספרה של רחל יש מוטיבים מוכרים כמו "דור שני", "מלחמות ישראל", אך הוא מסופר מנקודת מבט ייחודית ורגישה.

קרא עוד »
סיפורי חיים

ילדות אבודה / יהודית שדה

עדיין, אחרי כל השנים, אחרי כל אלפי הספרים שראו אור, אחרי כל הסיפורים שסופרו או לא סופרו ואחרי כל הסרטים שיצאו – מגיעים מאי-שם סיפורים חדשים שקשה לנו להאמין שאכן התרחשו במציאות. סיפורה של יהודית שדה הוא אחד מהם.

קרא עוד »
מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן
סיפורי חיים

מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן

במשך שנים ארוכות נצר צבי כהן את סיפור הישרדותו בזמן מלחמת העולם השנייה. לפני מספר שנים החליט לחשוף את סיפורו ועשה זאת במאות הרצאות בארץ ובחו"ל. כאשר ביקש ממני להעלות על הכתב את סיפור הינצלותו, חשתי לא רק כבוד גדול אלא גם תחושת שליחות.

קרא עוד »