ילדות אבודה / יהודית שדה

עדיין, אחרי כל השנים, כל הספרים שיצאו, כל הסיפורים שסופרו או לא סופרו וכל הסרטים שראו אור – מגיעים מאי שם סיפורים חדשים שקשה לנו להאמין שהם אכן התרחשו במציאות. סיפורה של יהודית שדה הוא אחד מהם.  

יהודית בת ה-7 הצליחה לחמוק מציפורני הנאצים פעם אחר פעם, הרבה בזכות תושייתה הבלתי נתפסת של אמה. המשפחה, בהרכב מלא, הגיעה לבסוף לאושוויץ. לא כולם הצליחו לשרוד את מחנה המוות ואת צעדת המוות של סוף המלחמה. יהודית הצליחה.

למרות כל מה שעברה כילדה קטנה בזמן המלחמה, יהודית היא אישה אופטימית, מצחיקה ונעימה, שהצליחה לבנות בארץ חיים מלאים ועשירים וגידלה ילדים שירשו ממנה את אהבת החיים. באורח פלא, סיימתי את כתיבת ספרה המטלטל של יהודית, בדיוק ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה.

כריכה קדמית
פנים הספר פרק שישי
כריכה קדמית
ילדות אבודה / יהודית שדה כריכה אחורית

להמשך קריאה...

לך לא היו נעורים – אינה הרטוך (דה האס)
סיפורי חיים

לך לא היו נעורים / אינה הרטוך (דה האס)

זהו סיפורה המופלא של אינה הרטוך (דה האס). אינה הייתה נערה צעירה כשהנאצים כבשו את הולנד. במשך מספר שנים היא נדדה ממקום למקום כשהיא אינה יודעת מה עלה בגורל משפחתה. כיום, בגיל 92, היא מספרת סיפור מרתק על אומץ, תושייה והרבה תקווה.

קרא עוד »
רוחל'ה - ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ
סיפורי חיים

רוחל'ה – ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ

סיפורה של רחל שמלץ מתחיל במחנה עקורים בגרמניה, ממשיך על סיפונה של ה"אקסודוס" ומסתיים בישראל. זהו סיפור נוגע ללב שמתרחש במקביל לסיפור חייה של המדינה. בספרה של רחל יש מוטיבים מוכרים כמו "דור שני", "מלחמות ישראל", אך הוא מסופר מנקודת מבט ייחודית ורגישה.

קרא עוד »
מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן
סיפורי חיים

מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן

במשך שנים ארוכות נצר צבי כהן את סיפור הישרדותו בזמן מלחמת העולם השנייה. לפני מספר שנים החליט לחשוף את סיפורו ועשה זאת במאות הרצאות בארץ ובחו"ל. כאשר ביקש ממני להעלות על הכתב את סיפור הינצלותו, חשתי לא רק כבוד גדול אלא גם תחושת שליחות.

קרא עוד »
סיפורי חיים

דרכים ותחנות / סיפורם של חני ושלמה אייזנר

את חני ושלמה אני מכירה שנים רבות ובכל זאת הסיפור שלהם הפתיע אותי. זהו סיפור על שני אנשים שעזבו את מולדתם ביחד עם משפחותיהם, התיישבו במקום חדש במטרה למצוא חיים חדשים ולמרות הכל עזבו שוב על מנת להגיע לישראל. זהו סיפור על נדודים, על הזדמנויות חדשות ובעיקר על הרבה נחישות.

קרא עוד »