נעים להכיר - אמירה קידר

אומרים שיש אנשים שנולדו עם כפית של כסף בפה. אני נולדתי עם עט ביד. תמיד כתבתי ותמיד אהבתי לכתוב. בהתחלה יומנים, אחר כך בעיתון בית הספר ובהמשך גם בטלוויזיה.

במשך עשר שנים עבדתי כתחקירנית בטלוויזיה. ראיינתי דמויות שונות (חלקן משונות), חיפשתי בארכיונים (אפילו לפני שד"ר גוגל נולד), תרתי אחר הפרטים הקטנים ובסופו של תהליך ערכתי וכתבתי את חומר הגלם והפכתי אותו למוצר מוגמר. נהניתי מכל רגע.

אחרי אחד מתחקירי העומק שעשיתי עבור תכנית ראיונות, נפל לי האסימון והבנתי שאני רוצה להיות כותבת ביוגרפיות. היקום כנראה שמע את תפילותיי וזמן קצר אחרי זה, הגיעו לידיי שרידיו של יומן שנכתב בשנת 1942. את היומן כתבה אישה בת 27 בעת שהסתתרה ביחד עם בתה התינוקת בעליית גג בזמן שהנאצים משמידים עד היסוד את עירה, על בתיה ועל תושביה. אחרי שקראתי את הדפים הבודדים ששרדו מאותו יומן, ידעתי שאני הולכת לכתוב ספר.

למרות העבודה המעולה והאנשים הנפלאים איתם עבדתי באותו הזמן, הודעתי שאני מסיימת את עבודתי בטלוויזיה. שבועיים מאוחר יותר כבר טסתי לפולין כדי לראיין שתי נשים מדהימות הקשורות לסיפור (שתיהן היו בנות 92 באותו זמן) והתיישבתי לכתוב את הספר "ללצ'קה" ("בובונת" בפולנית). הספר נמכר כיום באמזון וזוכה לביקורות נפלאות.

 

מאז ועד היום אני כותבת ספרי חיים. לעיתים אני כותבת עבור אנשים שרוצים לספר את סיפור חייהם לדורות הבאים ולפעמים אני כותבת עם בני משפחה שרוצים להנציח את הוריהם או סביהם. כך או אחרת, בעיני, לספר את סיפור חייו של מישהו, זוהי מלאכה מקודשת ומלאת אחריות וככה גם אני מתייחסת אליה. לעיתים אני מתבוננת על חייו של האדם מולו אני יושבת וכולי יראת כבוד. כל שנותר לי לעשות הוא להנציח את סיפורו בענווה ובדייקנות. מהמשובים שאני מקבלת, אני מבינה שאני גם מצליחה.

תמיד אהבתי לא רק את המילה הכתובה אלא גם את הצד העיצובי והאמנותי של הספר. אחד הסופרים והמאיירים החביבים עלי, ד"ר סוס (שכתב ואייר בין היתר את "חתול תעלול", "המלך צב-צב" ועוד רבים), אמר פעם: " מילים ותמונות הן כמו יין ויאנג. כזוג נשוי, הן מייצרות צאצאים מעניינים יותר מכל אחד מההורים בנפרד".

האהבה למילה הכתובה ולעיצוב באה לידי ביטוי בספרים האישיים והייחודיים שאני כותבת וגם מעצבת. מכיוון שאני גם כותבת את הספרים וגם מעצבת אותם, ביכולתי להפיק עבורכם ספר שיבטא אתכם בצורה הטובה ביותר.

רוצים שגם הסיפור שלכם יראה אור? מוזמנים ליצור איתי קשר באתר או להתקשר 054-262-0563