מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן

במשך שנים ארוכות נצר צבי כהן את סיפור הישרדותו בזמן מלחמת העולם השנייה. רק לפני מספר שנים החליט לחשוף את סיפורו, בעיקר בהרצאות בארץ ובחו"ל, והיה לי את הכבוד העצום להעלות על הכתב את הסיפור המופלא.

צבי היה נער בן 12 כאשר דפקו חיילי גסטאפו על דלת בית המשפחה בברלין. החיילים באו לקחת את צבי ואת הוריו למחנה הריכוז אולם באותה שעה היה צבי לבדו בבית בעוד הוריו יצאו לעבודות בשירות הרייך השלישי. הנער הצעיר הצליח לעכב את חיילי הגסטאפו במשך מספר שעות כשהוא מנעים את זמנם בנגינה במפוחית הפה שלו.

זו לא הייתה הפעם האחרונה שהמפוחית של צבי הצילה את חייו.

מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן כריכה קדמית
כריכה אחורית

להמשך קריאה...

לך לא היו נעורים – אינה הרטוך (דה האס)
סיפורי חיים

לך לא היו נעורים / אינה הרטוך (דה האס)

זהו סיפורה המופלא של אינה הרטוך (דה האס). אינה הייתה נערה צעירה כשהנאצים כבשו את הולנד. במשך מספר שנים היא נדדה ממקום למקום כשהיא אינה יודעת מה עלה בגורל משפחתה. כיום, בגיל 92, היא מספרת סיפור מרתק על אומץ, תושייה והרבה תקווה.

קרא עוד »
רוחל'ה - ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ
סיפורי חיים

רוחל'ה – ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ

סיפורה של רחל שמלץ מתחיל במחנה עקורים בגרמניה, ממשיך על סיפונה של ה"אקסודוס" ומסתיים בישראל. זהו סיפור נוגע ללב שמתרחש במקביל לסיפור חייה של המדינה. בספרה של רחל יש מוטיבים מוכרים כמו "דור שני", "מלחמות ישראל", אך הוא מסופר מנקודת מבט ייחודית ורגישה.

קרא עוד »
סיפורי חיים

ילדות אבודה / יהודית שדה

עדיין, אחרי כל השנים, אחרי כל אלפי הספרים שראו אור, אחרי כל הסיפורים שסופרו או לא סופרו ואחרי כל הסרטים שיצאו – מגיעים מאי-שם סיפורים חדשים שקשה לנו להאמין שאכן התרחשו במציאות. סיפורה של יהודית שדה הוא אחד מהם.

קרא עוד »
סיפורי חיים

דרכים ותחנות / סיפורם של חני ושלמה אייזנר

את חני ושלמה אני מכירה שנים רבות ובכל זאת הסיפור שלהם הפתיע אותי. זהו סיפור על שני אנשים שעזבו את מולדתם ביחד עם משפחותיהם, התיישבו במקום חדש במטרה למצוא חיים חדשים ולמרות הכל עזבו שוב על מנת להגיע לישראל. זהו סיפור על נדודים, על הזדמנויות חדשות ובעיקר על הרבה נחישות.

קרא עוד »