רוחל'ה - ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ

בדרך כלל אני זוכרת היטב כיצד הגיע אלי כל לקוח ולקוח. חלקם מגיעים אלי מהיכרות אישית, חלקם מגיעים בעקבות המלצה של חבר או בן משפחה, חלקם בעקבות ספר שלי שנתקלו בו וחלקם בעקבות פרסום כזה או אחר. אינני יודעת איך הגיעה אלי רחל, יום אחד היא פשוט התקשרה אלי (שתינו ניסינו להבין איך הגיעה אלי ולא הצלחנו), ומרגע שנפגשנו, ידעתי שגורלנו נקשר. הכימיה בינינו הייתה מידית והסיפור שלה, שהוא כמו שאומרים "סיפורה של המדינה", נגע בכל נימי נפשי.

רחל נולדה במחנה פליטים מיד אחרי מלחמת העולם השנייה, עלתה עם הוריה ארצה על ה"אקסודוס", הקימה כאן משפחה ובנתה לעצמה קריירה. סיפור החיים שלה – העליות והמורדות, השמחות והכאבים, ההצלחות והכישלונות – שזור בסיפורה של המדינה, על כל המשתמע מכך.

רוחל'ה - ילדה בצל הזיכרון / רחל שמלץ כריכה קדמית
פנים הספר
כריכה קדמית
כריכה אחורית

להמשך קריאה...

לך לא היו נעורים – אינה הרטוך (דה האס)
סיפורי חיים

לך לא היו נעורים / אינה הרטוך (דה האס)

זהו סיפורה המופלא של אינה הרטוך (דה האס). אינה הייתה נערה צעירה כשהנאצים כבשו את הולנד. במשך מספר שנים היא נדדה ממקום למקום כשהיא אינה יודעת מה עלה בגורל משפחתה. כיום, בגיל 92, היא מספרת סיפור מרתק על אומץ, תושייה והרבה תקווה.

קרא עוד »
סיפורי חיים

ילדות אבודה / יהודית שדה

עדיין, אחרי כל השנים, אחרי כל אלפי הספרים שראו אור, אחרי כל הסיפורים שסופרו או לא סופרו ואחרי כל הסרטים שיצאו – מגיעים מאי-שם סיפורים חדשים שקשה לנו להאמין שאכן התרחשו במציאות. סיפורה של יהודית שדה הוא אחד מהם.

קרא עוד »
מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן
סיפורי חיים

מפוחית בטרזינשטט / צבי כהן

במשך שנים ארוכות נצר צבי כהן את סיפור הישרדותו בזמן מלחמת העולם השנייה. לפני מספר שנים החליט לחשוף את סיפורו ועשה זאת במאות הרצאות בארץ ובחו"ל. כאשר ביקש ממני להעלות על הכתב את סיפור הינצלותו, חשתי לא רק כבוד גדול אלא גם תחושת שליחות.

קרא עוד »
סיפורי חיים

דרכים ותחנות / סיפורם של חני ושלמה אייזנר

את חני ושלמה אני מכירה שנים רבות ובכל זאת הסיפור שלהם הפתיע אותי. זהו סיפור על שני אנשים שעזבו את מולדתם ביחד עם משפחותיהם, התיישבו במקום חדש במטרה למצוא חיים חדשים ולמרות הכל עזבו שוב על מנת להגיע לישראל. זהו סיפור על נדודים, על הזדמנויות חדשות ובעיקר על הרבה נחישות.

קרא עוד »